Jak wymienić dętkę w hulajnodze Xiaomi m365?

Jak wymienić dętkę w hulajnodze Xiaomi m365?

 

Korzystanie z hulajnóg elektrycznych to nowoczesny, ekologiczny, a przede wszystkim wygodny środek transportu, z którego może skorzystać niemal każdy. Pojazdy tego rodzaju są bardzo łatwe w obsłudze, a ich eksploatacja jest stosunkowo tania. Możliwość doposażenia ich w przydatne akcesoria takie jak choćby uchwyt rowerowy na telefon zwiększa bezpieczeństwo jazdy i pozwala na korzystanie z nawigacji. W zależności od wybranego modelu poruszanie się z użyciem hulajnogi może też być komfortowe, zwłaszcza jeżeli ma ona pneumatyczne koła. Z uwagi na związane z tym ryzyko przebicia, warto jednak wiedzieć, jak w razie potrzeby zmienić w nich dętkę.

Zdjęcie koła w hulajnodze Xiaomi m365

Zdjęcie tylnego koła w hulajnodze Xiaomi m365 jest możliwe po demontażu plastikowych osłon i odkręceniu śruby mocującej, a także wcześniejszym odkręceniu błotnika. W przypadku koła przedniego również nie obejdzie się bez ściągnięcia plastikowych osłon oraz odkręcenia śruby, trzeba jednak uważać na przewód łączący baterię z umieszczonym w kole silnikiem.

Demontaż dętki krok po kroku

Przed wymianą dętki należy zadbać o spuszczenie resztki powietrza, co można wykonać, naciskając metalowy trzpień znajdujący się w środku wentylu, widoczny po zdjęciu nakrętki zabezpieczającej. Kolejnym krokiem będzie użycie dwóch łyżek, którymi można podważyć oponę i unieść ją na tyle, by zsunęła się z rantu. Pozwala to na wyjęcie dętki przez szczelinę, trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym wydobyciu wentyla z obręczy.

Zakładanie nowej dętki

Zamontowanie nowej dętki jest równie proste, jak demontaż uszkodzonej. Pierwszym krokiem będzie lekkie jej napompowanie, co ułatwi założenie i ustawienie jej we właściwej pozycji. Następnie należy wsunąć dętkę w szczelinę między krawędzią opony a obręczą, zaczynając od miejsca, gdzie znajduje się wentyl. Po umieszczeniu go w otworze delikatnie wkłada się dętkę, dbając o to, by układała się równomiernie. Kolejnym etapem będzie włożenie rantu opony na obręcz, co wymaga ponownego użycia łyżki do opon. Ostatnią czynnością będzie napompowanie koła oraz założenie na wentyl nakrętki zabezpieczającej. Optymalnym ciśnieniem w hulajnodze Xiaomi będzie 50 PSI.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl