Dlaczego powinno zabezpieczać się ekran telefonu?

Dlaczego powinno zabezpieczać się ekran telefonu?

Ekran telefonu powinno zabezpieczać się nie tylko dla bezpieczeństwa, lecz również z powodów estetycznych. Więcej o zabezpieczaniu ekranu w naszym wpisie.

Przed czym chroni zabezpieczenie ekranu?

Zabezpieczenie ekranu telefonu chroni go przed przypadkowym zarysowaniem na przykład kluczami albo innymi ostrymi przedmiotami, znajdującymi się w torebce albo kieszeni oraz przed jego pęknięciem na skutek upadku. Zabezpieczenie ochroni również twoje urządzenie mobilne przed skutkami zalania lub pochlapania ekranu, a także sprawi, że na ekranie dotykowym nie będą zostawały ślady po odciskach palców.

Jak zabezpieczyć ekran swojego telefonu?

Ekran swojego telefonu ochronić można, naklejając na niego folię ochronną, produkowaną z wytrzymałych tworzyw sztucznych, czyli poliwęglanu. Folie te są bardzo cienkie, dlatego na ekranie telefonu stają się niewidoczne, a także nie wpływają na komfort obsługi telefonu. Przed ich naklejeniem ekran należy starannie wyczyścić z zanieczyszczeń oraz kurzu, a po naklejeniu folii usunąć powstałe bąbelki powietrza spod jej powierzchni. Folie na ekran posiadają ponadto specjalną powłokę antytłuszczową, zabezpieczającą ekran przed zostawianiem odcisków palców.

Alternatywą dla folii na telefon, pozostawiającej niejednokrotnie klejące się ślady na ekranie, jest wysokiej jakości szkło hartowane. Jest ono bardziej wytrzymałe i twardsze, lepiej chroniąc przed stłuczeniem szybki. Oferowane przez nas szkło hartowane wyróżnia się również bardzo dużą odpornością na upadki i zarysowania. Nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i podczas rozmów. Szkło zalecamy szczególnie osobom, używającym telefonu w trackie uprawiania sportu lub nieużywającym etui na telefon.

Jakie rodzaje folii i szkieł na ekran wyróżniamy?

Oprócz standardowych folii na ekran telefonu, wykonanych z poliwęglanu, wyróżniamy również dostępne w naszej ofercie folie hydrożelowe, produkowane z uelastycznionego TPU. Powłoka montowana jest na mokro, w związku z czym nie powstają pęcherze powietrza. Folia hydrożelowa jest przejrzysta, dobrze oddaje wyświetlane barwy i nie wpływa na czułość dotyku. Posiada właściwości samoregeneracyjne.

Oferujemy także różne rodzaje szkieł w tym:

  • szkła zwykłe,
  • szkła wyprofilowane na całość ekranu,
  • szkła montowane na klej UV.

Szkła montowane na klej UV stanowią hybrydę szkła hartowanego i folii PET. Montowane są przy użyciu japońskiego kleju UV i uformowane zostają do odpowiedniego kształtu technologią „hot banding”. Dają gwarancję precyzyjnego przylegania szkła do ekranu oraz idealnego odwzorowania kolorów. Oferowany przez nas zestaw zawiera: szkło hartowane, Nano klej, lampę UV, ściereczkę nasączoną alkoholem, naklejkę do usuwania kurzu oraz suchą ściereczkę do czyszczenia.

Bezpieczne szkło elastyczne wyprofilowane na całość ekranu z kolei charakteryzuje niewielka grubość, przyjemne wrażenie braku dodatkowej warstwy ochronnej na wyświetlaczu oraz zachowanie pełnej wrażliwości na dotyk. Bezpieczne dla użytkownika w przypadku zbicia, zapewnia maksymalną ochronę wyświetlacza, dzięki zastosowaniu innowacyjnych powłok ceramicznych. Gwarantują one idealną twardość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl