Jak działa folia ochronna do telefonu?

zakładanie szkła ochronnego na telefon

Folia ochronna na telefon to popularny i często niezwykle skuteczny sposób na zabezpieczenie ekranu przed fizycznymi uszkodzeniami. Dzieli się na kilka rodzajów, różniących się przede wszystkim materiałem, z którego zostały stworzone, i związanymi z tym właściwościami. Łączy je kilka istotnych cech: w przeciwieństwie do hartowanego szkła są dość elastyczne, a więc lepiej chronione przed stłuczeniami i kruszeniem, a mimo to całkiem twarde, co czyni je odpowiednim zabezpieczeniem ekranu przed różnego rodzaju uderzeniami, zarysowaniami lub upadkami.

Rodzaje folii ochronnych do telefonu

Najczęściej spotykane rodzaje folii ochronnych to:

  • Folia poliwęglanowa
  • Folia hybrydowa
  • Folia hydrożelowa

Folia hybrydowa, znana też jako szkło hybrydowe na telefon (te nazwy są używane zamiennie) jest praktycznie niewidoczna. Stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy folią a hartowanym szkłem – choć zachowuje większość właściwości tego drugiego, jest od niego bardziej elastyczna i lepiej przylega do telefonu. Wykonuje się je z różnych materiałów, co może mieć niestety wpływ na wytrzymałość. Folia hydrożelowa ma do niej bardzo podobne właściwości, a oprócz tego wykazuje skuteczność w ochronie przed pojawiającymi się drobinkami kurzu. Folia poliwęglanowa jest bardzo popularna i niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim na zarysowania. Pozostaje przy tym cienka i niemal niewyczuwalna dotykiem. Często ustępuje jednak materiałom hybrydowym i hydrożelowym pod względem odporności na stłuczenia.

W jaki sposób założyć folię ochronną na telefon?

Wszystkie folie na telefon stosunkowo łatwo założyć, ale trzeba robić to bardzo ostrożnie – ekran musi zostać wcześniej bardzo dokładnie wyczyszczony. Pod materiał nie może dostać się kurz, a także inne zanieczyszczenia. Należy również upewnić się, że nie ma tam widocznych pęcherzyków powietrza – mogą sprawiać one duży dyskomfort podczas codziennego używania telefonu. Producent folii zazwyczaj udziela szczegółowych informacji na temat montażu. Warto dokładnie się z nimi zapoznać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl