Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

 

Szkło hartowane to podstawowe akcesorium zabezpieczające ekran telefonu przed zarysowaniami oraz rozbiciem na skutek upadku urządzenia. Warto założyć je zaraz po zakupie telefonu, bo wówczas w pełni zabezpieczymy ekran przed uszkodzeniami w postaci rys i pęknięć.  Wyjaśniamy, jak krok po kroku założyć szkło hartowane na ekran telefonu.

W jakim celu zakłada się szkło hartowane na ekran telefonu?

Założenie szkła hartowanego na ekran telefonu chroni go przed różnymi uszkodzeniami, skutecznie zabezpieczając przed powstawaniem zarysowań oraz pęknięć. To najlepsze zabezpieczenie ekranu, jakie dostępne jest obecnie na rynku. Dzięki szkłu hartowanemu możemy uniknąć kosztów związanych z wymianą pękniętej szybki, które często są bardzo wysokie oraz dyskomfortu, jaki związany jest z korzystaniem z porysowanego urządzenia. Nie bez znaczenia jest także estetyka telefonu, bo coraz więcej osób decyduje się na odsprzedanie używanego urządzenia. Szkło hartowane możemy zamontować w salonie sprzedaży lub samodzielnie w domu, co jest bardziej opłacalną opcją, bo często za samą usługę montażu musimy zapłacić dużo więcej, niż za wysokiej jakości szkło hartowane na ekran.

Jak prawidłowo założyć szkło hartowane na ekran telefonu?

Montaż szkła hartowanego nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności. Bardzo ważne jest jednak to, aby kupić produkt idealnie dopasowany do ekranu konkretnego modelu telefonu. Montaż rozpoczynamy od starannego oczyszczenia powierzchni ekranu z tłustych plam, kurzu i innych zanieczyszczeń. Należy w tym celu użyć ściereczki do czyszczenia ekranu telefonu, za której pomocą idealnie oczyścimy i wypolerujemy powierzchnię szybki. Dokładne wyczyszczenie ekranu ułatwia skorzystanie ze sprężonego powierza w sprayu lub przeprowadzenie „operacji” montażu szkła w warunkach podwyższonej wilgotności np. w łazience po wziętej kąpieli. Wówczas z ekranu bez problemu usuniemy wszystkie drobinki kurzu.

Nowoczesne szkła hartowane mają warstwę kleju, dzięki któremu idealnie przylegają do prawidłowo wyczyszczonego i wypolerowanego ekranu. W celu montażu musimy zdjąć warstwę folii zabezpieczającej, trzymając szkło za krawędzie. Nie należy dotykać pozbawionej folii powierzchni szkła. Po zdjęciu foli przykładamy szkło do ekranu, pamiętając o jego idealnym dopasowaniu oraz dociskamy okrężnymi ruchami, przytrzymując przez kilkanaście sekund, co pozwoli na mocne związanie szkła z klejem oraz usunięcie ewentualnych pęcherzyków powietrza. Po nałożeniu szkła na ekran i usunięciu bąbli powietrza można zdjąć zewnętrzną folię ochronną i w pełni cieszyć się korzystaniem z zabezpieczonego ekranu telefonu.

W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości szkła hartowane do popularnych na rynku modeli smartfonów, które cechują się prostym montażem i niską ceną. Zachęcamy także do wyboru jednego z wielu etui ochronnych, dzięki którym telefon zyska dodatkową ochronę przed uszkodzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl