Jakie słuchawki do telefonów dla biegaczy?

Jakie słuchawki do telefonów dla biegaczy?

Bieganie jest popularnym sposobem dbania o swoją kondycję, pozwalającym nie tylko na zachowanie dobrej formy, ale także przebywanie na świeżym powietrzu. Pokonywanie dłuższych dystansów jest jednak przyjemniejsze, gdy czas można umilić słuchaniem ulubionej muzyki. Przez wiele osób jest to traktowane nie tylko jako rozrywka, ale również metoda na utrzymywanie właściwego tempa dyktowanego przez rytm utworów. Do cieszenia się tą możliwością wystarczy telefon oraz odpowiednie słuchawki bezprzewodowe. Przekonajmy się, jakie modele sprawdzą się podczas biegania najlepiej.

Słuchawki dla osób aktywnych fizycznie

Uprawianie sportu oznacza, że ciało przez dłuższy czas pozostaje w ruchu. Słuchawki, które sprawdzą się w takich warunkach muszą więc zaprojektowane tak, by biegnąc, nie trzeba się było martwić o ich zgubienie. Największą stabilność oferują słuchawki nauszne, które są połączone tradycyjnym pałąkiem. Jeżeli istnieją obawy, że będzie on niewygodny, warto zdecydować się na jeden z modeli dousznych. W takim przypadku słuchawkę umieszcza się wewnątrz małżowiny, w każdym uchu osobno. Równie ważna będzie pojemność zamontowanych akumulatorów i sposób ładowania – w przypadku słuchawek nausznych prądu zwykle starczy na nieco dłużej, a ładowanie odbywa się za pomocą kabla USB i standardowej ładowarki. Słuchawki douszne z reguły ładuje się przez umieszczenie ich w specjalnym etui.

Słuchawki a połączenie z telefonem

Zarówno smartfony, jak i słuchawki obsługują standard bluetooth, można więc bez przeszkód sparować je ze sobą w prosty sposób przy zachowaniu wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku. Dzięki tej technologii możliwe będzie również utrzymywanie połączenia podczas prowadzenia rozmów. W wielu modelach odebranie lub odrzucenie rozmowy przychodzącej następuje automatycznie albo po naciśnięciu wygodnego przycisku albo dotknięciu słuchawki w odpowiednim miejscu. Nie trzeba się też przejmować szumami za sprawą zaawansowanych algorytmów filtracji dźwięku. Nierzadko można też korzystać z asystenta głosowego – Siri albo Google.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl