Które z zabezpieczeń ekranu telefonu są najlepsze?

Które z zabezpieczeń ekranu telefonu są najlepsze?

 

Nowoczesne telefony to z reguły smartfony, które pozwalają nie tylko na łatwe wykonywanie połączeń, ale również na wygodne korzystanie z różnych aplikacji czy przeglądanie internetu. Wśród ważniejszych i zarazem najbardziej narażonych elementów będzie więc wyświetlacz telefonu, który może zostać zarysowany noszonymi w kieszeni kluczami, czy pęknąć w razie upuszczenia urządzenia. Sposobem na znacznie ograniczenie związanego z takimi sytuacjami ryzyka jest odpowiednie szkło na aparat. Przekonajmy się, jakie są możliwości w tym zakresie.

Dlaczego warto korzystać z ochrony ekranu?

Szkło przyklejane na ekranie telefonu to zabezpieczenie, które nie tylko daje świetną ochronę, ale także nie wpływa na wygodę korzystania z aparatu ani nie pogarsza jego wyglądu. Jest zwykle bardzo cienkie, lecz odporne na zarysowania i uderzenia, a przy tym zapewnia odpowiednią reakcję na dotyk i nie oznacza ani zaciemnienia wyświetlanego obrazu, ani utraty żywych kolorów. Plusem takiego rozwiązania jest też stosunkowo niska cena oraz prosty montaż, z którym bez problemów można sobie poradzić we własnym zakresie.

Jakie szkło najlepiej wybrać?

Oferta producentów szkieł ochronnych jest szeroka i obejmuje sporo wyrobów różniących się od siebie ceną, użytecznością czy łatwością założenia. Do najprostszych i najtańszych należy naklejenie na wyświetlacz folii ochronnej. Jest ona elastyczna, przez co łatwo ją dopasować, stosunkowo niedroga i zwykle pozostaje niewidoczna. Minusem jest jednak jej wytrzymałość oraz poziom zabezpieczenia – nie zawsze poradzi sobie z bardzo ostrymi przedmiotami czy upadkiem z dużej wysokości. Inną opcją jest szkło hartowane. Będzie ono twarde, więc nie ulegnie zniszczeniu nawet przy upadku telefonu z większej wysokości. Jego minusem jest jednak konieczność dokładnego spasowania i nieco wyższa cena. Kolejną alternatywą będzie szkło hybrydowe. Łączy ono w sobie wysoką twardość z elastycznością zapewnianą przez folie ochronne. Jego minusem okaże się jednak wyższa cena. Warto pamiętać, że wybór zabezpieczenia zależy od sposobu, w jaki korzystamy ze smartfonu i prawdopodobieństwa, że ekran ulegnie uszkodzeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl